przyszłość kryptowalut BTC ETH LTC DASH

Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash lub inne altcoiny… Która kryptowaluta odniesie największy sukces?

Czy Bitcoin w przyszłości nadal będzie królem kryptowalut? Co z Ethereum, Litecoin, Dash?


Temat czysto spekulacyjny i tak naprawdę bardzo trudno jest przewidzieć jak w przyszłości (na przykład za rok lub dwa lata) będzie wyglądał rynek kryptowalut, ceny poszczególnych coinów oraz ranking top 100 najpopularniejszych monet z największą społecznością oraz kapitalizację danej kryptowaluty.

Hossa, bessa – chciwość i strach… aktualnie ogólne zniechęcenie, nieufność oraz rezygnacja z inwestycji w kryptowaluty ze względu na duże spadki (które trwają już 9 miesięcy). Sytuacja nie napawa optymizmem…
ALE – sytuacja prędzej czy później się zmieni. Rynek zmieni trend na wzrostowy i znowu pojawią się nadzieje, optymizm oraz euforia – co za tym idzie – wzrost ceny (i to znaczny!)

Kto będzie Królem rynku kryptowalut?
Bitcoin? Wiele razy już pokazał, że nawet kiedy inne altcoiny były technicznie i technologicznie lepsze to on nadal pozostawał Liderem. Duże Instytucje finansowe inwestowały i inwestować najprawdopodobniej dalej będą w BTC.
Nowe możliwości spekulacyjne na Bitcoinie (np. poprzez kontrakty terminowe, czyli grę na wzrosty/spadki) zwiększają kapitalizację tej kryptowaluty oraz zainteresowanie nią.
Bitcoin z tej racji, że powstał jako pierwsza kryptowaluta budzi jakby największe zaufanie i zainteresowanie.
Kiedy przyszła hossa na rynku altcoinów BTC pozostawał w stagnacji, ale nie trzeba było długo czekać i nowe ATH na Bitcoinie było kwestią czasu.

Przejdźmy do czarnego konia, czyli Ethereum w które każdy z nas ma możliwość inwestycji np. poprzez kopanie ETH. Niektóre osoby w świecie kryptowalut twierdzą, że Ethereum niebawem wyprzedzi BTC i zostanie nowym Liderem rynku. Ze względu na zastosowanie ETH, czyli np. smart kontrakty potencjał jest naprawdę duży. Jeśli duże Firmy i Koncerny zechcą tokenizować się za pomocą smart kontraktu Ethereum to wartość coina może dorównać cenie BTC.

Uważam, że walka o TOP 1 rozegra się jedynie między tymi dwoma coinami. LTC oraz Dash są mocne, ale raczej nie są w stanie zagrozić tej dwójce.

Być może pojawią się nowe, wartościowe kryptowaluty, które zgromadzą społeczność inwestorów i które szybko wskoczą do TOP 10 czy 20 na coinmarketcap. Były już takie przypadki. To nie świadczy dobrze. Pokazuje niestabilność rynku oraz to, że topowe coiny wcale nie są takie mocne i całkiem nowy projekt po wielkim starcie może im zagrozić.

Pamiętaj, że w fazie euforii na rynku wszystko się może zdarzyć i nie ma to zbyt wiele wspólnego z logiką 🙂
Możemy tylko gdybać, gdyż to co wydarzy się na rynku jest totalnie niezależne od nas i (niestety) nie mamy na to wpływu.
Mam nadzieję, że kryptowaluty jeszcze nie raz zaskoczą nas pozytywnie i pozwolą dużo zarobić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *