analiza rynku

Co dalej z rynkiem kryptowalut? Moja analiza.

Co dalej z kryptowalutami – Analiza rynku

W jakim kierunku zmierza rynek kryptowalut?
Moje przewidywania i krótka analiza.


Cześć

Dzisiaj chciałbym poruszyć temat rynku kryptowalut i tego w jakim punkcie aktualnie się znajduje. Mam swoje spostrzeżenia oraz przewidywania co może (ale nie musi) wydarzyć się w przyszłości. Pamiętajmy, że jest to tylko spekulacja i tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć tego jak zachowa się rynek (zwłaszcza tak niestabilny jak kryptowaluty).

Tak aktualnie wygląda rynek kryptowalut. Stan na dzień 01.06.2018. Oznacza to, że korekta trwa już pół roku.

 

Pierwsze TOP 10 coinmarketcapu.

 

Według mnie korekta będzie jeszcze trwała. Po tych niebywałych wzrostach jakie mieliśmy pod koniec roku rynek niestety musi to odragować. Panika np. na Bitcoinie była tak duża, że stracił on jakieś 70% od swojego ATH. To już był sygnał, że cały rynek w najbliższych miesiącach będzie w stagnacji.
Wielu ludzi wystraszyło się (zwłaszcza nowi inwestorzy) i uciekło z rynku. Podejrzewam, że niektórzy nigdy nie wrócą (szczególnie Ci, którzy dużo stracili) i nie będą chcieli nawet słyszeć o inwestycji w kryptowaluty

Warto zauważyć, ile kapitału odpłynęło z rynku. W okresie „szału” na kryptowaluty rynek przekroczył 800 mld $. Aktualnie oscyluje w okolicach 300 mld $.

Wrzucę Wam jeszcze dla porównania wykres z okresu szczytowego – z 17 grudnia 2017r.

 

 

Coinmarketcap zapisuje screenshoty z ubiegłych lat, więc można sobie porównać wcześniejsze ceny. Zerknijcie sobie na 2013 i 2014 rok i zobaczcie ile można było zarobić 🙂 Wtedy się jeszcze nie mówiło o kryptowalutach głośno, inwestował mało kto, ale kto podszedł do inwestycji na long-term – temu się opłaciło 🙂

 

Czas szybkich i dużych zysków na kryptowalutach dobiegł końca. Nie oznacza to jednak, że na zawsze.

Wiadome było, że prędzej czy później rynek się załamie. Paradoksalnie przyczyną tego były ogromne wzrosty 🙂

Mimo aktualnej sytuacji, uważam, że najpopularniejsze kryptowaluty jeszcze nas zaskoczą. Prawdopodobnie do końca roku nic spektakularnego się nie wydarzy. Wątpię abyśmy przekroczyli 10 000 $ za jednego BTC.

 

ATH jakie mieliśmy na koniec roku jest tylko zapowiedzią tego, jak cena może się kształtować w przyszłości.

Zawsze należy patrzeć szerzej i dostrzec potencjał i możliwości jakie da nam inwestycja w kryptowaluty.

Weźmy np. kopanie ETH – jest to dobra, wartościowa moneta, która jest rozwijana i posiada ogromną społeczność. Jej cena w szczytowym momencie osiągała ok. 1400$. Jeśli zainwestujemy w kontrakt na jej wydobycie i kupimy teraz jedno ETH za 580$ (czyli moim zdaniem bardzo tanio) to wykopane coiny, czyli wypłatę będziemy dostawać w ETH niezależnie od kursu – nawet jeśli 1 ETH będzie kosztował 10 000$ – dostaniesz tyle samo coinów – właśnie tutaj jest ten potencjał.

Jeśli chcesz poczytać więcej o inwestycji w kopanie i pasywnym zarabianiu odsyłam Cię do tego wpisu: Inwestycja w moc wydobywczą w Kopalni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *