wykres

Podążanie za trendem, czyli prosty sposób zarabiania na giełdzie!

Kryptowaluty – trend following, czyli jak oszacować w jakim kierunku podąża cena, aby zagrać na wzrosty/spadki i zarobić na giełdzie.

Zaczynając przygodę z giełdą i wykresami przed wejściem na rynek należy odpowiedzieć sobie na pytanie: jaki mamy aktualnie trend długoterminowy – wzrostowy, czy spadkowy? W jakim miejscu teraz jesteśmy – czy kontynuujemy trend, czy ma miejsce korekta?

Należy także zdecydować na jakim interwale czasowym będziemy grać i który analizować. Polecam wybrać jeden interwał i na nim się skupić. Na początku lepiej wybrać większe interwały (h1, h4, d1) – tam trend jest zazwyczaj lepiej widoczny (mam na myśli rynki krypto).

Poniżej dwa przykłady:

Trend spadkowy:
trend spadkowy
Szybki, zdecydowany trend spadkowy. W większości zbudowany z jedno falowych płaskich korekt (zaznaczone kołami) oraz jednej 3-falowej korekty (prostokąt)


Trend wzrostowy:
trend wzrostowy
W tym przypadku widzimy wzrosty, ale na samej górze pojawia się słabość, która już niewiele przepija ostatni najwyższy wierzchołek.

Powinieneś mieć świadomość, że rynek kryptowalut lubi oszukiwać i jest manipulowany przez innych graczy. Dobrze byłoby także umieć dostosować odpowiednią dźwignię oraz stop lossa w przypadku ewentualnej pomyłki i straty pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *