analiza ceny Bitcoin szansa na wzrosty ceny altcoin

Przegląd rynku – aktualna sytuacja Bitcoina i innych kryptowalut

Analiza rynku kryptowalut. Moja opinia i przewidywania.

Jeśli już mowa o przewidywaniach to moja analiza w poprzednim wpisie nt. ceny Bitcoina okazała się skuteczna i udało mi się w pewnym stopniu przewidzieć zachowanie rynku. Wpis dostępny tutaj: wcześniejsza analiza ceny BTC.

Aktualne zachowania i ustalenie kierunku w którym cena zmierza nie jest trudne. Moim zdaniem znajomość rynku jest tutaj kluczowa. Na podstawie wcześniejszych ruchów na wykresie (dużo wcześniejszych niż 2017r. :)) widzimy jak działa psychologia inwestowania i jakie decyzje podejmują ludzie inwestujący w kryptowaluty.

Aktualna sytuacja rynku: moim zdaniem jest sens zagrywać krótkie pozycje. Trzeba tylko określić poziom wejścia i wyjścia oraz trzymać się założonego planu. Gra z dźwignią również ma sens, ale większy zysk = większe ryzyko. Przemyśl to.

Inwestycja długoterminowa? Czemu nie, jest niezły moment. Zadaj sobie pytanie co będzie jeśli cena spadnie np. do 4k $, czy będziesz konsekwentnie dalej trzymał coiny i ich nie sprzedasz (czy wytrzymasz psychicznie)?
Długoterminowo masz największe szanse na zarobek i zwrot z inwestycji może być proporcjonalny do czasu jej trwania 🙂


Jak teraz wygląda rynek kryptowalut? Poniżej screen z coinmarketcap:Analiza rynku kryptowalut. Moja opinia i przewidywania.
Nie będę komentował wszystkich liczb tutaj, ale pozwolę sobie zauważyć jedną rzecz. Przeciętny uczestnik rynku będzie uważał, że Bitcoin spada w przepaść – szybkie spadki ceny, spadek o ponad 70% ATH, coraz niżej i niżej… ALE… cena w końcu zatrzyma się na pewnym poziomie – jakim? – nie wiem. Wiele osób twierdzi, że będzie to 4k $. Może tak być jeśli tej ceny tak szybko nie zobaczymy (tj. za jakieś 5, 6 miesięcy). Moim zdaniem cena będzie sobie „spokojnie” jeszcze spadała, co rozciągnie się w czasie. Przypominam, że w poprzedniej analizie stwierdziłem, że cena do końca roku nie przebije poziomu 10 000$ i dalej to podtrzymuję.

Pamiętaj o jednym: Ja nie będę Ci prezentował żadnych wykresów, strzałek, linii, trendów, figur geometrycznych itp.
Czasami zerkam na analizy traderów i tak często jak się pojawiają tak często się zmieniają i bywają mało skuteczne, więc wolę tego unikać.

Ja osobiście nie trzymam teraz Bitcoina. Nie ma szans na zbyt duże zyski, więc pieniądze wolę zainwestować w wydobycie kryptowalut. Artykuł o tego typu inwestycjach zamieszczałem na blogu. Znajdziesz go tutaj – zarabianie na kopaniu kryptowalut.


Jeśli nie masz jeszcze żadnych kryptowalut, szukasz sprawdzonej, polskiej Giełdy lub nie wiesz jak kupić Bitcoina zajrzyj do mojego poradnika –> jak kupić swoje pierwsze kryptowaluty

Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *