trading ethereum

Rezygnuję z tradingu na Ethereum!

Po kilku miesiącach spędzonych na edukacji i tradingu na kryptowalutach zdecydowałem się zrezygnować z tej możliwości zarabiania (lub tracenia pieniędzy) na rynku kryptowalut.Powiem szczerze – od dobrych kilku dni nie zaglądam w wykresy, świeczki, interwały itd.
Uznałem, że nie warto dalej zajmować się tradingiem, ze względu na nieprzewidywalność, brak kontroli i kompletny brak wpływu na zdarzenia. Czasami udało się przewidzieć kierunek ceny – wtedy jest OK, ale jest to raczej tylko szczęście i cały trading wydaje się być hazardem, a to nie jest najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy.

Emocje podczas gry na giełdzie nie pomagają tradować – raz euforia, innym razem złość i całkowite zniechęcenie, przez co obciążenia psychiczne na co dzień stają się trudne do zniesienia. W efekcie tego myślimy tylko o otwartej pozycji i aktualnej cenie (mam tutaj na myśli day trading).

Statystyki nie kłamiąwiększość traderów traci cały swój kapitał przeznaczony na trading – prędzej czy później – więc cieszę się, że tego udało mi się uniknąć 🙂

Postanowiłem, że napisze serię artykułów o tradingu z punktu widzenia osoby uczącej się/początkującej w tej metodzie zarabiania i pokażę z czym musi borykać się trader na co dzień. Zapraszam więc do obserwowania bloga krypto inwestycja.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *